26. 11. 2017

Včera odjela do nového domova na Vysočině tříletá Goldmane Silent Victory. Přejeme jí, i novým majitelům krásné společné chvíle, hodně radosti a úspěchů.

10. 9. 2017

Dnes odjela do svého domova čtyřletá QH kobylka Dualy Glos Leda, která u nás byla dva roky ustájená. Přejeme jí i jejím majitelům hodně štěstí a společné radosti!

20. 8. 2017

Dnes se konala v Plasích jubilejní XX. Národní výstava velšských plemen pony a cob, regionální výstava shetland pony a irish cob. Pro náš hřebčín to byla poslední výstava letošní sezony, na kterou jsme vzali roční Goldmane Risky Business a tříletou Llanfrechfa Daffodil. Obě holky se moc pěkně předvedly a získaly první místa ve svých třídách a Daffodil se stala reservním šampionem kategorie welsh mountain pony. Obě nám udělaly svým chováním velkou radsot. Výstava byla klasicky povedená s profesionální organizací a super atmosférou. I počasí se letos vydařilo. Fotografie najdete v galerii.

24. 7. 2017

Včera jsme se opět zúčastnili Karlovarské Welsh Pony a Cob & Shetland Pony Show Nebanice. Potkali jsme tam naši odchovankyni Goldmane Welsh Rathian, která se se svou majitelkou Šárkou Němečkovou fantasticky předvedla a vyhrála třídu - moc gratulujeme! Naše Daffodil zde byla druhá ve třídě a tříletý valášek Goldmane Jango získal třetí místo ve třídě valachů tříletých a starších. Výstava byla již tradičně povedená se super atmosférou. Fotografie najdete v galerii.

28. 6. 2017

Dnes se do našeho hřebčína vrátil tříletý valášek Goldmane Jango. Jango u nás projde výcvikem, bude obsednut a nabídnut k prodeji.

18. 6. 2017

Včerejší šampionán WP&C byl pro náš hřebčín opět velice úspěšný. Obě naše klisny získali první místo ve svých třídách a navíc tříletá Llanfrechfa Daffodil se stala šampionem mladých welsh mountain pony, vicešampionem kategorie welsh mountain pony a nakonec reserve šampionem mladých celé výstavy, jsme opravdu velice potěšeni. Skoro roční Goldmane Risky Business zase moc potěšila výborným chováním a tím, jek skvěle zvládla všechny nástrahy náročného výstavního dne, i přesto, že je teprve týdem odstavená a nikdy neopustila rodnou pastvinu. Výstava byla už tradičně povedená a na vysoké úrovni a měla příjemnou atmosféru. Dokonce bych řekla, že letos vše probíhalo ještě svižněji než v minulých letech. Děkujeme celému organizačnímu týmu!

9. 6. 2017

Dnes ráno přesně v 8.48 porodila naše Ruletka krásnou kobylku po hřebci Penboeth Persia.

18. 05. 2017

Dnes ráno porodila Windmill Jadyn velkého rezavého hřebečka po hřebci Goldmane Red Alert.

03. 05. 2017

Dnes přibyla do našeho stáda čtyřletá klisna plemene welsh part-bred Adalim Isolda. Doufáme, že se jí u nás bude líbit a bude naším dalším jezdeckým koněm.

28. 11. 2016

Včera odjel do nového domova letošní hřebeček Goldmane Silent Verence. Přejeme jemu i jeho nové rodině hodně štěstí!!! Doufáme, že bude dělat jen radost.

24. 7. 2016

Včera jsme se zúčastnili druhého ročníku výstavy v Nebanicích. Stejně jako v loňském roce měla výstava příjemnou atmosféru a výbornou organizaci. Naše čtyřletá Goldmane Russian Roulette tentokrát prolomila svoji výstavní smůlu a byla druhá ve třídě mladých klisen hned za celkovou šampionkou výstavy. Llanfrechfa Daffodil vyhrála svoji třídu ročních a dvouletých pony a pan posuzovatel Frank Megens z Holandského hřebčína Ijsselblik se o ní vyjádřil velmi kladně. Už se těšíme na další ročník a moc děkujeme organizátorům akce!

29. 6. 2016

Tak čekání se vyplatilo, včera večer nám Trawel Romantika po nekonečných sedmi týdnech přenášení porodila nádhernou kobylku po hřebci Penboeth Persia

19. 6. 2016

Mezinárodní Šampionát welsh pony & cob v Hradci Králové byl pro náš hřebčín opět úspěšný. Ačkoliv dvouletá Llanfrechfa Daffodil paní posuzovatelku Sandy Goodwin nezaujala a umístila se na druhém místě ve třídě dvouletých klisniček, naše druhá akvizice si to na celé čáře vynahradila. Sedmiletá Windmill Jadyn, která byla na své úplně první akci v životě, s přehledem vyhrála velmi dobře obsazenou třídu klisen 5-7 letých, stala se vicešampionkou dospělých sekce A a také vicešampionkou celé kategorie welsh mountain pony. Tato úžasná klisna nám udělala obrovskou radost, protože se na své první výstavě chovala naprosto ukázkově a předvedla se jako profík.

19. 5. 2016

Klisna Eppynt Silent Whisper dnes dopoledne porodila velikého hřebečka po hřebci Goldmane Red Alert.

14. 5. 2016

Dnes odjel do nového domova náš odchovanec Goldmane Dillinger. Přejeme jeho novým lidem, kamarádům i jemu hodně štěstí v dalším životě!

13. 2. 2016

Dnes jsme do naší smečky přivítali nového člena. Je to pětiměsíční bíglík jménem Recent Regent Rabbit Run. Už se moc těšíme, jak nám a hlavně Sidovi osvěží život

16. 1. 2016

Včera jsme se dozvěděli velmi smutnou zprávu, že námi odchovaná kobylka welsh mountain pony Goldmane Dark Athena uhynula ve svém novém domově na Slovensku. R.I.P. holčičko :-(

1. 1. 2016

Hřebčín Goldmane přeje všem svým příznivcům a přátelům šťastný nový rok 2016!!!

1. 12. 2015

Spuštěna nová verze našeho webu.

5. 10. 2015

Dnes jsme se vrátili z našeho každoročního putování po Walesu. I letos nám více než přálo počasí, takže jsme si dva týdny v nádherné krajině opravdu užili naplno. Po třech letech objevování zejména jižního Walesu a oblasti Brecon Beacon jsme se letos vrátili do úchvatných Snowdonia mountains a také spoustu času trávili v chráněném území Ynyslaské zátoky a dun, kde jsme i bydleli. Navštívili jsme opět známé hřebčíny chovající welsh mountain pony. Letos to byl hřebčín Friars, Frongoch, Fronbach a již tradičně Llanfrechfa. Také jsme samozřejmě nemohli chybět na podzimních aukcích Fayre Oaks a Hay on Wye v Herefordu, kde bylo k vidění množství krásných poníků a koní. Bylo úžasné zase po roce potkat všechny své milé přátele a seznámit se s novými. Obrovský dík patří Evě, Radce a Tomášovi za vroznou péči o naše zvířata a také Lukášovi bez jehož pomoci s vodou by jsme letošní sucho asi nepřežili!

29. 08. 2015

Včera jsme se zúčastnili výstavy welsh pony & cob v Plasích. Bohužel po šesti hodinách čekání v tropickém horku se ani jedna z klisen moc nepředvedla a tak jsme skončili na druhém a pátém místě ve třídách. Všichni ale vše zvládli ve zdraví a nyní už obě holky čeká zasloužený odpočinek na pastvinách. Výstava byla jako vždy na vysoké úrovni, organizátorům patří obdiv za odvedenou práci v takto extrémním počasí. Nejvíc ale děkujeme našemu wranglerovi, fotografovi a svačináři v jedné osobě, bez nějž si nedokážu představit jak by jsme přežili - díky Martine ;-)

26. 07. 2015

Včera jsme se účastnili prvního ročníku karlovarské WP&C show v Nebanicích. Výstava byla opravdu povedená, organizátorům patří velký dík, zvládli vše na jedničku, i přes to, že se posuzování protáhlo do pozdních nočních hodin. Moc jsme si to užili. Obě naše klisny se dobře předvedly a celý dlouhý den vydržely spolupracovat. Goldmane Russian Roulette byla druhá ve své třídě, Llanfrechfa Daffodil svou třídu vyhrála a stala se Reserve youngstock championem. Pan posuzovatel Aart Zoet z holandského hřebčína Vikariën obě klisny hodnotil velmi kladně, Ruleta prý byla druhá jen velmi těsně hlavně kvůli "moc dobré" kondici. Už se těšíme na další ročníky. Také moc děkujeme Martinovi a Radce za super fotky a podporu.

26. 06. 2015

Krásné fotky z výstavy v Hradci od Renaty Kolářové a Martina Duška najdete v galerii.

20. 06. 2015

Letošní Mezinárodní šampionát WP&C v Hradci byl pro náš hřebčín velmi úspěšný. Naše teprve roční klisnička Llanfrechfa Daffodil zde vyhrála třídu ročních klisen, stala se šampionem mladých welsh mountain pony a na závěr se dokonce stala reservním šampionem mladých celé výstavy. Celý den se chovala velmi dobře a udělala nám obrovskou radost. Naše druhá klisna, šestiletá Eppynt Silent Whisper, byla na výstavě teprve podruhé v životě, ale chovala se jako zkušená šampionka. Vyhrála velmi dobře obsazenou třídu klisen 5 - 7 letých, poté se stala šampionem dospělých sekce A a i šampionem kategorie welsh mountain pony. Ani v závěrečných šampionátech nezůstala po zadu a stala se šampionkou dospělých celé výstavy a nakonec Reservním supreme šampionem dne, což znamená, že podle posuzovatelů paní Pauline Lloyd a pana Andrewa Thomase byla druhým nejlepším koněm této rekordně obsazené výstavy. Jsme opravdu potešeni a děkujeme organizátorům, posuzovatelům i vystavujícím za krásnou a výborně zorganizovanou akci!

29. 03. 2015

dnes odcestoval do nového domova loňský hřebeček Goldmane Dikson, setkal se s novými přáteli a také se svou sestřičkou Goldmane Welsh Rathian, jejich přivítání bylo docela bouřlivé. Doufám, že se Diksíkovi bude v nové rodině líbit, a že bude svým lidem dělat radost. Přejeme Petře a hlavně Nikolce hodně štěstí!!!

9. 1. 2015

dnes odpoledne odjela do nového domova Goldmane Welsh Rathian. Přejeme Míše a Vendulce hodně radosti a krásných společných chvil s malou Ratynkou.

1. 1. 2015

Hodně štěstí, zdraví, radosti a splněných snů v novém roce!!!

Nabízíme

  Prodej koní
příležitostně nabízíme k prodeji některá z našich hříbat, popřípadě starších pony více zde…
  Poradenství
pomoc při registraci velšanů do mateřské PK, nebo také při výběru, nákupu a transportu velšanů z GB, Holandska či Německa více zde…
  Tvorba www
moderní, responsivní webové prezentace nejen pro chovatele více zde…

Kontakt

  +420 607 871 490
  goldmane@centrum.cz
  www.goldmane.cz

Březí 60
335 01 Nepomuk
Czech republic

Sledujte nás

[ naposledy aktualizováno: 12.11.2017 (na prodej) ]