Feel Fine Rabbit Run (FINN)

plemeno: Beagle - barva: tricolor - nar.: 9. 1. 2020

Finna jsme si pořídili naprosto impulsivně na jaře 2020 a jak už to u takových rozhodnutí bývá, se ukázalo, že to byl nápad naprosto dokonalý. Finn je skvělý parťák jak pro nás, tak pro své dva starší psí kámoše, kterým relativně rychle začal šéfovat. Je to pejsek velmi čilý a veselý, který (jak jednou napsala jeho chovatelka) realizuje své nápady rychleji než se v jeho krásné hlavičce stihnou vylíhnout. Je s ním úžasná zábava, ale vždy je ochoten pochopit a vyhovět všemu co po něm jeho lidé chtějí. Musím přiznat, že ač se mi nápad mít tři psy zdál nejprve střelený, teď mám pocit, že teprve s Finnem je naše smečka kompletní.

Feel Fine Rabbit Run

Winsome Winner Rabbit RunOb-la-di´s Battle with MadmartiganRed Baron Kalamity Kid
Ob-la-di´s Bright Diamond Forever
Nela WeinlinieXailo het Hulterhof
Melody Blýskavica
Kinky Knowledge Rabbit RunBrialey In The MoodTradewinds Lil´s Bit of Fire
Moonmagik Rain Dancer
Velvet Voice Rabbit RunSilver Dollar z Krainy Szczeszcia
Best of My Belief Rabbit Run

Recent Regent Rabbit Run (MAX)

plemeno: Beagle - barva: bicolor - nar.: 30. 8. 2015

Když dvouletý Sid u nás osaměl, nějakou chvíli jsme si říkali, že nebudeme za Bena pořizovat náhradu. Snažili jsme se mu hodně věnovat a dost času trávil s vlčákem Bleskem od sousedů. Bohužel ani ne rok po Benovi i ten podlehl vysokému věku a Sid začal být smutný a nespokojený. Když si dokonce zdemoloval vlastní boudu, usnesli jsme se, že tak to dál nejde a jede se pro štěně. Domluvili jsme se, že tentokrát by to ale mohl být pejsek něco menší a tak jsem nesměle nadhodila svůj dávný sen - bígl. Všichni pejsků znalý přátelé a známí nás odrazovali, že to opravdu není dobrý nápad, a že to plemeno je šílené, destruktivní, necvičitelné a já nevím co ještě. To nás začalo velmi zajímat. A zrovna náhodou v té době měla chovná stanice Rabbit Run, jejíž jemní bíglové mě okouzlovali už léta, dva odrostlejší bicolorní pejsky na prodej. No co víc jsme si mohli přát? Slovo dalo slovo a týden po rozhodnutí pořídit štěně byl malý Maxík tady. A od té doby nás nepřestává překvapovat. Je to pejsek tak inteligentní, že často čekám kdy promluví. Dokáže hodiny trávit pozorováním a studováním předmětu svého zájmu aby pak bleskově vyhodnotil situaci a plně ji využil ke svému prospěchu. Je schopný "vychovávat" staršího a většího Sida, když má pocit, že dělá něco nevhodného. Ale je úžasný ve své snaze vyhovět všemu co po něm chceme. Z toho možná plyne pověst o necvičitelnosti, nějak jsme ho totiž nikdy nic neučili, protože vše pochopil sám. Umím si představit, že kdyby někdy chtěl svou inteligenci použít proti nám, tak to by asi byl náš konec :-). Musím shrnout naše soužití s Maxem do věty "Proboha, jak jsem tak dlouho přežila bez bígla???"

Recent Regent Rabbit Run

Brialey In The MoodCh Tradewinds Lil' Bit Of FireCh Daragoj Matter Of Time
Peelsview Firelight
Ch Moonmagik Rain DancerCh Filnor Chimarea
Ch Filnor In Focus
Zestful Zinnia Rabbit RunCh Adónis of Volcano CotopaxiCh Daragoj Kohinoor
ICh Cokie Any Ček
Ch Absolute Amazing Rabbit RunMill Reef Rapa-Nui
Nesi Trumf Rex

Vzpomínáme:


Sid z Mešinské hájovny

plemeno: English pointer - barva: bíločerný - nar.: 13. 12. 2012 – † 27. 8. 2022

Po 12ti letech života s Benem nám bylo jasné, že další náš pes prostě musí být zase pointer. A tak jsme po nějaké chvíli hledání narazili na „vrh S“ vynikající chovné stanice ohařů Z Mešinské hájovny. Černobílý Sid nás hned zaujal krásným zbarvením a hlavně stejně „nevinným výrazem“ jaký ovládá i Ben. Štěně jsme si přivezli v únoru 2013 do drsného sněhového počasí. Rychle si u nás zvykl a docela dobře si porozuměl i se staroušem Benem, kterému tak oživil poslední dva roky života. Po Benově odchodu jsme se rozhodli, že prozatím si druhého psa pořizovat nebudeme. Ale protože často člověk míní a život mění, rok a půl po Benově odchodu přibyl Sidovy malý kamarád bígl Max.

Sid z Mešinské hájovny

Endy z HovoranBest di Torre BrencolaOwest Del Sole
Clavarensis Betta
Bora z HovoranAron z Košáku
Nitka z Niv
Gala z Mešinské hájovnyOrt z Mešinské hájovnyFord z Mešinské hájovny
Ina z Lukovských lánů
ICH. Brita Jedová chýšeTalmberk Galahad
Aida Jedová chýše

Ben z Třebčického pahorku

plemeno: English pointer - barva: bílooranžový - * 14. 3. 2001 – † 11. 12. 2014

Pointer BEN k nám přišel jako šestitýdenní štěně na jaře 2001 a stal se nerozlučným přítelem ohaře Bonyho. Svojí vyjimečnou povahou si nás rychle získal. Beník je velmi inteligentní pes, někdy až vychytralý, který dokáže ku svému prospěchu obrátit téměř každou situaci. Slepice i vlaštovky ho nechávají chladným, zato velmi dobře hlídá. Opravdu hodně se bojí bouřky, novoročních petard a jiných podobných rámusů. Doma je maximálně přítulný, dokáže se člověku vetřít na klín ani nevíte jak.
Beník se stejně jako jeho nejlepší přítel Bony téměř dožil 14tých narozenin. Jeho srdíčko dotlouklo v klidu ve spánku. Snad se kluci zase prohánějí někde spolu, jako za starých časů.

Ben z Třebčického pahorku

Holan z TismenicTalmberk DartArgo z Polňáku
Hi-FI z Nuzické stráně
Fera z LichovekBroque Talmberk
Dera z Lichovek
Conny z PodůlšíAjax ze Stichovského dvoraNeklan z Lukovských lánů
Diva od Zeleného smrku
Cindy od Zbrodského dubuBujan Žeráby
Besi od Zbrodského dubu

Iron z Choťánek (BONY)

plemeno: německý krátkosrstý ohař - barva: hnědák - * 16. 7. 1998 – † 16. 4. 2012 - tet.č.: 70480

Německý krátkosrstý ohař BONY se narodil 16.7.1998 takže do Kokořova se stěhoval z Prahy jako roční puberťák. Má výborný výcvik, dlouhý rodokmen, je po svodu a málem se účastnil zkoušek vloh. Má za sebou dokonce i jeden hon. Je to velký věrný pes, dobrosrdečný a trochu moc závislý na paničce. Nesnáší kočky (proto už tu v okolí žádné nejsou), slepice (ty taky nemáme) a hlavně vlaštovky (těch zato máme požehnaně). Nevydrží ani pár minut sám aniž by začal ječet jako blázen. Miluje střelbu a lítání po lese.
Bony nás opustil po krátké nemoci v krásném věku 14ti let. Až do posledních týdnů, kdy už se mu špatně chodilo, byl zdravý, veselý a plný elánu.

Ben z Třebčického pahorku

Pol KořeniceAris KořeniceGin Kořenice
Ajka z Uhlířova
Dona KořeniceRagar Kořenice
Fera Afoli
Cita z Krausova DvoraEmír z GranátniceAstor z Dybeřské rokle
Klára z Cechu
Senta z Krausova DvoraAran z Cechu
Nora z Krausova dvora

Mambo Lenkat (OGGY)

plemeno: britká krátkosrstá - barva: čokoládový colourpoint - * 10. 8. 2008 – † 26. 8. 2012

Kocourek Oggy k nám přišel krátce po přestěhování do Březí. V podstatě hned jak jsme v novém domě dodělali ústřední topení, bylo jasné, že je vše připraveno pro kočičku. Tak jsme po Vánocích vyrazili do chovné stanice Lenkat pro malé bílé klubíčko. Z Oggyho nám vyrostl veliký statný kocour, který je zároveň úžasný kamarád a společník. Jako všechny kočky miluje lenošení a teplíčko.
Bohužel jen pár týdnů po svých čtvrtých narozeninách velice vážně onemocněl a ani několik významných veterinářů jej nedokázalo zachránit. Oggísek nám stále moc chybí, byl totiž opravdu výjimečný. Proto si žádnou další domácí kočičku neplánujeme pořizovat.

Ben z Třebčického pahorku

Ch Pepíno TalovinIC Christian Winner ForceIC Hamelio Miuccio Tummy
CH Elis Bohemia Violet
CH Kleopatra Talovin IC Christioan Winner Force
Ači Fouuz
CH Vločka Amaya CH Anakin Sky Bell Arden Sweet Fun Neo
CH Italia Bella Dirty Dancing
Beryl Malenka IC Nico v.Centaurius
IC Yrmengardis Laetitia

Nabízíme

  Prodej koní
příležitostně nabízíme k prodeji některá z našich hříbat, popřípadě starších pony více zde…
  Poradenství
pomoc při registraci velšanů do mateřské PK, nebo také při výběru, nákupu a transportu velšanů z GB, Holandska či Německa více zde…
  Tvorba www
moderní, responsivní webové prezentace nejen pro chovatele více zde…

Kontakt

  +420 607 871 490
  goldmane@centrum.cz
  www.goldmane.cz

Březí 60
335 01 Nepomuk
Czech republic

Sledujte nás

[ naposledy aktualizováno: 25.4.2023 (fotogalerie) ]